Zedboard Embedded linux
« : 06 Mart 2018, 10:53:08 »
Arkadaşlar Merhaba,

Zedboarda petalinux veya yocto kurabileniniz varmı acaba. Embedded linux öğrenmeyi çok istiyorum ancak biraz yanlış kart ile başladım sanırım

*

muuzoo

• Lifetime Error!
  • 5
    • Profili Görüntüle
    • Kişisel Blog
Ynt: Zedboard Embedded linux
« Yanıtla #1 : 07 Mart 2018, 10:12:32 »
Arkadaşlar Merhaba,

Zedboarda petalinux veya yocto kurabileniniz varmı acaba. Embedded linux öğrenmeyi çok istiyorum ancak biraz yanlış kart ile başladım sanırım

Merhaba,

Açıkçası amacınız sadece gömülü linux ile uğraşmaksa zedboard biraz meşakkatli bir başlangıç olmuş. Gömülü linux ile alakalı çok güzel bir Türkçe kaynak mevcut. Nazım Koç'un gömülü linux kitabı çok güzel bir kaynak.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/gomulu-linux-sistemleri/263395.html

Eğer zedboard üzerinden devam edecekseniz şu blog adresini önerebilirim.

http://svenand.blogdrives.com/

İyi çalışmalar dilerim.

« Yanıtla #2 : 09 Mart 2018, 15:46:51 »
Hocam Merhabalar, Nazım koçun eğtimleri, kitabı ve blogunu takip ediyorum. Zedboard biraz zorunluluk oldu açıkcası. Gelen iş doğrultusunda zedboard ile ilerlemem gerekliydi. Svenand'ın forumu da gayet kullanışlı onu da takip ediyorum. Şuan petaliunuxu kurabildim diyebilirim. Yine de ayrıca temel bi single board alıp onunla daha detaylı incelemek faydalı olabilir.

Yanıtınız için teşekkür ederim. En azından Embedded linux üzerine birlikte bir topluluk oluşursa daha iyi ilerlenebileceğini düşünüyorum.

İyi çalışmalar.

*

muuzoo

• Lifetime Error!
  • 5
    • Profili Görüntüle
    • Kişisel Blog
« Yanıtla #3 : 13 Mart 2018, 13:17:10 »
Hocam Merhabalar, Nazım koçun eğtimleri, kitabı ve blogunu takip ediyorum. Zedboard biraz zorunluluk oldu açıkcası. Gelen iş doğrultusunda zedboard ile ilerlemem gerekliydi. Svenand'ın forumu da gayet kullanışlı onu da takip ediyorum. Şuan petaliunuxu kurabildim diyebilirim. Yine de ayrıca temel bi single board alıp onunla daha detaylı incelemek faydalı olabilir.

Yanıtınız için teşekkür ederim. En azından Embedded linux üzerine birlikte bir topluluk oluşursa daha iyi ilerlenebileceğini düşünüyorum.

İyi çalışmalar.

Haklısınız. Bu işleri topluluk olarak ilerletmek gerekiyor. Farklı farklı hatalarla karşılaşıp çözüm ürettikçe birikim sağlanıyor. Fakat genelleme yapmak istememekle beraber Türkiye'de fazla uğraşan bir kesim yok bu konularla. Siz de aşinasınızdır büyük çoğunlukla yabancı kaynaklar üzerinden ilerliyoruz. Çözümleri buluyoruz. Eğer paylaşmak isterseniz forumda bir konu başlığı açabiliriz. Ya da yazı dizisi gibi ilerlemek isterseniz vhdl.club adresinde de yazar olarak ekleyebilirim sizi.

İyi çalışmalar dilerim.
« Son Düzenleme: 13 Mart 2018, 13:19:52 Gönderen: muuzoo »